2010
Počítadlo:
Krúžky / Prstence /

Tieto krúžky sú tradičným naradím používaným pri tréningu Hungga gungfu. Je možné sa s nimi

stretnúť i v iných juhočínskch štýloch gungfu.


Táto excelentná pomôcka na tréning sa vyrába z tvrdej ocele alebo mosadze v rôznych veľkostiach: malé, stredné a veľké. Veľkosť krúžku sa môže meniť v závislosti na fyzickej štruktúre, teda podľa veľkosti osoby, ktorá ich používa. Pri použití viacerých krúžkov sa ako posledný dáva ten najmenší krúžok, ktorý pri pohyboch rúk zabráni vypadnutiu tých väčších.

Krúžky sa používajú pre veľké množstvo rozdielnych účelov, hlavne však pre kondíciu a upevnenie (posilnenie) rôznych častí tela. Tréning s krúžkami nám poskytuje mnoho úžitku ako sú všeobecne zručnosti gungfu. Zvyčajne sa kládli na predlaktie. Váha krúžkov pomáha zväčšiť cvičencovu trpezlivosť, vytrvalosť, pevnosť, silu, rýchlosť atď. Počas ich pravidelného používania formujú a napomáhajú tvorbe svalov na ramenách a hornej časti chrbta. Tento tréning rovnako pomáha správnemu postaveniu ramien, tela, nôh atď.

Práve tak zlepšuje postoje a prácu nôh.

Krúžky sú tiež používané na zosilnenie a stvrdnutie predlaktia, zápästia. Závisí to od toho, ktoré cvičenie vykonávame:

-Stále udieranie, trením týmito tvrdými kovovými krúžkami proti ramenám vzniká tvrdosť a pevnosť kostí, svalov a kože na predlaktí a zápästí.

- Pravidelné a správne cvičenie s týmito krúžkami točiacimi sa na predlaktiach nám z nich urobí extrémne silné zbrane, ktoré môžu byť použité ako na obranu, tak aj na útok.

Krúžky majú široké spektrum použitia, jednou z možností je aj používanie krúžkov pri cvičení foriem. Pomáhajú zlepšovať koordináciu, silu, rovnováhu, tok energie. Nie je to však jediný spôsob ich využitia. Rovnako nachádzajú svoje uplatnenie pri cvičení priamych úderov alebo iných ručných techník.

Mnoho cvičencov nosí tieto krúžky na ramenách a predlaktiach. Použitím rôznych typov závaží je možné cvičiť aj rozmanité variácie nožných technik, práce nôh atď.

Počet krúžkov na tréningu závisí na úrovni a na osobnej fyzickej kondícií. Nech je to akokoľvek, vždy je lepšie začať s menším počtom a ten potom postupne zväčšovať v závislosti na pokroku cvičenia.

Dôležité pri tomto cvičení je aj presné poznanie zloženia materiálu krúžkov. Niekedy sú vyrobené z rôznych druhov materiálu alebo zliatin. Práve z tohto dôvodu môžu byť veľmi nebezpečné a mať nepríjemný účinok na pokožku. Dokonca môžu byť príčinou vnútorných problémov, ktoré sa nemusia zdať vážne.

Na prípadnú obnovu cirkulácie krvi, hojenie modrín, natiahnutí a opuchlín je pri tomto cvičení možné použiť aj Dit da yi fo.